Stadion-PernikАмбицираният за влизане в по-горна дивизия тим на „Миньор” /Пк/ победи „Рилски спортист” с 3:1 в мач от втория кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят се игра навръх Празника на Самоков – 21 август, на „Стадиона на мира” в областния център.
Единственото попадение за нашите реализира преотстъпеният от “Локомотив” (Пд) халф Жак Пехливанов. Младокът вкара изумителен гол от 30 метра в 34-ата минута за временното 1:2. За домакините пък точни бяха Георги Ризов на два пъти (4, 26 мин.) и Христо Петров (83 мин.).
Първи минути през сезона записа централният защитник Росен Пътников, който дълго време бе извън игра заради контузия. Опитният бранител започна в стартовия състав, но бе заменен в 56-ата мин. от тарана Петко Петков, който повторно дебютира за тима ни.
Също повторен официален дебют с оранжевата фланелка направи Доменик Аврамов. Юношата на “Левски” замени през втората част Калоян Янков.
В неделя, 28 август, на ст. „Искър” ще акостира пазарджишкият „Хебър” /Пз/. Мачът започва в 18 ч., а „оранжевите” ще търсят първи три точки за сезона. Във временното класиране възпитаниците на Петър Аджов заемат 15-а позиция с 1 точка, докато славният някога отбор от съседния областен център е 13-и със същия актив, но има малко по-добра голова разлика.